Eeterlike õlide kasutusviisid

apr. 14, 2024 | Eeterlikud õlid

• Tänapäeva maailmas on kõige populaarsem eeterliku õli pihustamine spetsiaalse ultrahelidifuusori abil. Selle seadmega on ruumide aromatiseerimise protsess kõige lihtsam ja ohutum ning reguleeritav.
Valitud difuusorisse tuleb valada vajalik kogus vett ja lisada umbes 2-3 tilka eeterlikku õli 200 ml vee kohta (sõltuvalt ruumi pindalast ja vee mahust võib seda kogust suurendada või vähendada). Pärast seda tuleb seade võrgus sisse lülitada ja valida soovitud režiim. Difuusor hakkab ühtlaselt pihustama vee ja eeterliku õli osakesi, niisutades seeläbi õhku ja täites ruumi meeldiva aroomiga.

• Eeterlike õlide kasutamine aroomilambi (suitsutuspanni) abil kausi kujul, kuhu valatakse vesi ja lisatakse eeterlik õli, mille järel asetatakse selle alla küünal umbes 10 cm kaugusele kaussi. Järk-järgult hakkab õli vee soojendamise käigus aurustuma ja täitma õhu eeterliku õli aroomiga. Vajalik veekogus on vähemalt 50 ml.
Ärge jätke lampi järelevalveta.

• Massaaži ajal tugevdavad eeterlikud õlid tervendavaid omadusi ja parandavad naha seisundit. Massaažis kasutamiseks lahjendage 3-5 tilka eeterlikku õli 15-20 ml baasõliks (oliivi-, mandli-, avokaado-, virsiku- jt) ja segage segu korralikult. Õli tuleks valida peamiselt lõhna järgi, et massaažiprotseduur oleks meeldivam. Pärast segu ettevalmistamist saate seda masseerides kanda selja, rindkere ja jalgade nahale õrnade tõmbeliigutustega, nautides samas meeldivat aroomi. Eriti hästi sobivad muskaatpähkli-, tsitruse-, jasmiini-, roosi- või sandliõlid.

• Aromaatne vann on suurepärane võimalus kasutada eeterlikke õlisid stressi maandamiseks ja meeleolu tõstmiseks ning lihaspingete leevendamiseks. Enne aroomivannide võtmist tuleb end pesta. Vee temperatuur ei tohi olla kõrgem kui 38 °C ja madalam kui 10 °C. Enne vanni lisamist on vaja eeterlikku õli lahjendada baasõliga. Selleks sobib ka mesi, koor või piim. Proportsioon on umbes 6-8 tilka õli 2-3 tl baasõli kohta. Protseduuri soovitatav kestus on 15-20 minutit ja mitte rohkem kui 3 korda nädalas.
Pärast vanni võtmist ei ole soovitatav kasutada pesuvahendeid, et säilitada eeterlike õlide imendumise protsess naha kaudu. Ärge minge välja tunni jooksul pärast protseduuri.

Eeterlike õlide eelised

Eeterlike õlide eelised

Inspiratsioon isehoolduseks   Looduslikel toodetel põhinevad eeterlikud õlid pakuvad mitte ainult lõhnarõõmu, vaid võivad olla ka suurepärane viis tervise ja heaolu toetamiseks. Selles artiklis uurime...

loe edasi
Tee tootmine

Tee tootmine

Tänapäeva ühiskonnas nimetatakse teeks kuumi ja külmi jooke, mis on valmistatud erinevate taimede ja puuviljade baasil. Aga teeme selgeks, mida võib tegelikult nimetada tõeliseks teeks. Tõeline tee on toode,...

loe edasi
Tee ajalugu

Tee ajalugu

Aastate jooksul on inimesed avastanud palju toiduaineid, mida tarbitakse toidu või jookidena, ja üks nendest on tee. Erinevate allikate ja iidsete pühakirjade kohaselt algab tee ajalugu umbes 5 tuhat aastat...

loe edasi
0